כשרות המאכלים

              


 נשים יקרות בנות חייל  אנחנו הנשים  מבקרות הרבה במיטבח אם זה בבישול ואפיה ושטיפת הכלים.

נשים אהובות  אנחנו אלו שדואגות  לכשרות המאכלים בבית וצריכות להשגיח שהאוכל כמובן כולנו דואגות שיהיה נקי   כמובן האוכל הכלים הכל צריך לשמור על הנקיון בהכנת האוכל .

לאחר שעם ישראל חזרו ממלחמת מדיין עם השלל הגדול, ציוה אותם הקב"ה על  השלל שלקחו , להכשירם מבליעת המאכלות האסורות שבלועים בכלים, כמובא בפסוקים להלן (במדבר פרק לא פסוקים כא - כג):

וַיֹּאמֶר אֶלְעָזָר הַכֹּהֵן אֶל אַנְשֵׁי הַצָּבָא הַבָּאִים לַמִּלְחָמָה, זֹאת חֻקַּת הַתּוֹרָה אֲשֶׁר צִוָּה ה' אֶת מֹשֶׁה: אַךְ אֶת הַזָּהָב וְאֶת הַכָּסֶף אֶת הַנְּחֹשֶׁת אֶת הַבַּרְזֶל אֶת הַבְּדִיל וְאֶת הָעֹפָרֶת: כָּל דָּבָר אֲשֶׁר יָבֹא בָאֵשׁ תַּעֲבִירוּ בָאֵשׁ וְטָהֵר אַךְ בְּמֵי נִדָּה יִתְחַטָּא וְכֹל אֲשֶׁר לֹא יָבֹא בָּאֵשׁ תַּעֲבִירוּ בַמָּיִם.

מפסוקים אלו אנו למדים, כי כל כלי שבלע ממאכל איסור, אזי כדי להגיע לידי פליטת האיסור כליל, הכשרו כדרך תשמישו. ולכן כלי ששימושו באש כשיפוד שצולים בו על האש, כיון שבלע באמצעות האש, הכשרו גם כן על ידי האש, ובלי זה לא יפלט ממנו כל הבלוע בו, והכשר זה נקרא "ליבון".

אבל כלי ששימושו על ידי בישול של דבר לח, כגון מרק או רוטב שהוא, כיון שבליעתו באמצעות לח רותח, הכשרו גם כן על ידי המים הרותחים. וזהו הנקרא "הגעלה" פירוש "הפלטה". דהיינו, להרתיח מים על האש, ובעוד שהמים רותחים ומבעבעים, יכניס את הכלי כולו לתוך המים, ועל ידי כן יפלט ממנו האיסור הבלוע. וטוב להגעיל את הכלי שלוש פעמים, ונהגו אחר כך לשטפו במים קרים. ומכיון שרבו הפרטים בנושא זה, נשתדל לכתוב את תמצית הדברים בעזרת ה'.

 

אך נשים אהובות  אנחנו צריכות להקפיד מאוד בכשרות  של כל  תבלין 

ומוצר שאיתו מכין את האוכל שהכל יהיה בכשרים של בד"ץ  גבוה .

שהירקות יהיו מעושרים.

שהאורז יהיה בדוק מחרקים .

נשים יקרות ה' יתבך שומע כל אותנו לפי מה שאת שאנחנו מכניסות לפה 

באותו מידה אז ב"ה נשגיח לאכול ולבשל    לרק כשר בהשגחה מהודרת

וכל הכלים  במטבח יהיו טבולים  ב"ה

 וכל מכל או מוצר שאנחנו מנכסים הבית יהיה בהכשר  מהודר הבד"ץ.כל 

הבשרים יהיו בהכשר חלק גלאט בית יוסף עטה . זאת הדרך הגדולה שה' התברך ישמע את תפילות אמן .

 

0 תגובות